15 бер. 2012 р.

Щорський історичний музей


  Щорський історичний музей відкрито 1939 р., як меморіальний музей М.О.Щорса. В 1961 році було відкрите приміщення історичного відділу. Музей складається з двох відділів: історичного та меморіального будинку М.О.Щорса. 
 Меморіальний відділ розміщується в будинку, де народився і провів дитячі роки Микола Олександрович Щорс. Будинок збудовано в 1894 році, складається з трьох кімнат, їдальні і кухні. В кімнатах розміщена експозиція, що розповідає про дитячі та юнацькі роки М.О.Щорса. Документи, представлені в експозиції, є свідками успішної і трагічної кар‘єри молодого М.Щорса.

   Історичний відділ складається з трьох залів, які розповідають відвідувачам про історію нашого краю. В першому залі музею представлена експозиція, що розповідає про перші поселення людини на території нашого краю, про народні промисли і ремесла, етнографічні особливості нашої місцевості. Окрасою експозиції є колекція рушників, зібраних в селах Щорського району. 
Археологічні знахідки: предмети праці, залишки прадавніх тварин, керамічних та скляних виробів, козацьких люльок, залізних виробів, виготовлених на середньовічних руднях, історико — побутові речі кінця 19 початку 20 ст., регіональний костюм беззаперечно будуть цікавими для відвідувачів музею, допоможуть відтворити картини минулих історичних епох краю. 
   Другий зал історичного відділу музею, його фото та документальні експонати, побутові речі, художнє оформлення розповідають відвідувачам про період національно-визвольної боротьби 1917—1919 р.р. в Україні, події цього періоду, пов’язані з постаттю М.О.Щорса. 
 Про історію міста Щорс розповідає експозиція третього залу історичного відділу. Його засновником (за легендою), більше 140 років тому, став смоленський селянин Іван Корж, який в 60-х роках 19 сторіччя заснував хутір Коржівка, згодом невеликий хутір, дякуючи будівництву залізниці і залізничного депо, перетворився на робітниче містечко, яке, за назвою річки, назвали Сновськ, у 1935 році, перейменували в м. Щорс. 
   Цікавою для відвідувачів є експозиція, де представлені подарунки музею від різних делегацій, приватних осіб, вдячних відвідувачів. Серед них є дійсно витвори мистецтва, ексклюзивні твори високого художнього рівня і майстерності. 

Адреса музею: 15200 Чернігівська обл., м.Щорс, вул. Щорса, 45 
Телефони: (04654) 2-17–35; 2-16–56; 2–16–41 
Графік роботи музею: з 9.00 до 16.45. Вихідний – середа

Немає коментарів:

Дописати коментар